Clicky

Zeki ERTÜRK – Ortak Akıl Politika Geliştirme
Ortak Akıl Politika Geliştirme

Zeki ERTÜRK

Adı Soyadı : Zeki Ertürk

Kokart ve Ruhsat : 06/0043 (İngilizce) 06766

Eğitim :Kabataş Erkek Lisesi(1965), Orta Doğu Teknik Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi ve İstatistik Bölümü, 1970), Ankara Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Fakültesi, Öğretmenlik Sertifikası (1997-98).

Zeki Ertürk mesleğine Bilgisayar Programcısı ve Sistem Analisti olarak başladı..Uzun yıllar Proje Koordinatörü, Bilgi İşlem Merkezi Müdürü, Bilgi İşlem Şirketi Genel Müdürü, Bilişim Danışmanı olarak değişik sorumluluklar üstlendi. Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Müdürü iken emekliye ayrıldı.

Birleşmiş Milletler bursiyeri olarak kısa süreli bilgi işlem eğitim programını ABD’de tamamladı.On kadar Avrupa ülkesinin katıldığı bir Birleşmiş Milletler Yazılım Geliştirme Projesinde; Devlet İstatistik Enstitüsü Proje Koordinatörü olarak, ülkesini temsil etti. Dünya Bankası Gap Bölgesi Erozyonu Önleme Projesinde İzleme ve Değerlendirme Uzmanı olarak görev yaptı

Üç yıl süresince (1979-81) Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü kısa devre ve Yüksek Lisans eğitim programlarında part-time öğretim üyesi olarak “Bilgi İşleme Giriş” ve “Sistem Analiz” dersleri verdi.

Turizm Mesleğine 1967 yılı yaz tatilinde “Turizm Enformasyon Memuru” olarak başladı.1997 Yılından beri daha çok özel guruplara rehberlik yapmaktadır. “İnanç Turizmi” ve ”Eskişehir ve Çevresi konusunda ihtisaslaşmıştır.

Bilgisayar alanında bir derleme kitabı yayınlandı. Üniversite yıllarında Kürek Sporuyla uğraştı ve bir süre Türkiye Kürek Federasyonu üyeliği yaptı. “Rational Lover” adlı şiiri Editors Choice Award adlı ödülü kazandı ve The Colors of Our Dreams kitabında basıldı (ABD, 2002).

Ortak Akıl Politika Geliştirme

Sosyal Medya

Bizi takip edin, birlikte daha güçlüyüz...