Clicky

Ümit IŞIK – Ortak Akıl Politika Geliştirme
Ortak Akıl Politika Geliştirme

Ümit IŞIK

20.11.1970 tarihinde Manisa’nın Salihli İlçesinin Mevlütlü köyünde dünyaya gelen Ümit IŞIK, ilkokul, ortaokul ve liseyi Salihli’de bitirmiştir. 1988 yılında ODTÜ Sosyoloji Bölümünü kazanarak ODTÜ İngilizce Hazırlık bölümüne devam etmiş ve 1990 yılında ise AÜ. Siyasal Bilgiler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümüne girerek 1994 yılında mezun olmuştur.

03.01.1996 tarihinde Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığınca yapılan sınavı kazanarak Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başlamıştır. 1999 yılında Müfettiş ve 2006 yılında Başmüfettişliğe atanmıştır.

Ağustos 2002-Ağustos 2003 döneminde bir yıllığına geçici görevle gidilen ABD Michigan Eyaletinde, Northwest Michigan Works tarafından düzenlenen kursa katılarak “English As Second Language” sertifikası almış ve  “Amerika Birleşik Devletlerinde Elektronik Ticaret Hukuku ve Uygulaması” konusunda mesleki incelemeler yapmıştır.

2004-2005 yıllarında Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmuştur.

2005 yılında 3 aylığına gidilen İngiltere’de “Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelere (KOBİ) Yönelik Destekleme ve Teşvik Politikaları” üzerine çalışmalar yapmıştır.

2011 yılında Bakanlıkların yeniden yapılanması sürecinde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanlığında Başmüfettiş olarak görev yapmıştır.

2013 yılında Gümrük ve Ticaret Bakanlığına Başmüfettiş olarak atanmış ve Bakanlıkların yeniden yapılandırılması çalışmaları sonucunda oluşturulan Ticaret Bakanlığında 2017-2019 yıllarında Rapor Değerlendirme Başkanı olarak görev yapmış ve halen aynı Bakanlıkta Başmüfettiş olarak görevine devam etmektedir.

Evli ve 2 kız çocuk Babası olan Ümit IŞIK’ın çeşitli dergilerdeki makaleleri yanında Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) tarafından bastırılan “Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşları Yöneticileri El Kitabı” adlı çalışması bulunmaktadır.

Ortak Akıl Politika Geliştirme

Sosyal Medya

Bizi takip edin, birlikte daha güçlüyüz...