Clicky

Halil YALÇIN – Ortak Akıl Politika Geliştirme
Ortak Akıl Politika Geliştirme

Halil YALÇIN

Halil YALÇIN 1961’de Mersin’de doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Mersin’de yaptı.

1983’te Karadeniz Teknik Üniversitesi’nden Elektronik ve Haberleşme Mühendisi olarak mezun oldu.

ITU (International Telecommunication Union) ve Hollanda Hükümetinin bursları ve değişik

Uluslararası projeler için yurtdışında eğitimler aldı.

Halil YALÇIN; 1983 yılından itibaren  PTT Genel Müdürlüğü bilahare Türk Telekom A.Ş. de çalıştı; Teknik İşler Dairesinde Başmühendis olarak; Uluslararası İlişkiler Daire Başkanı olarak görev yaptı.

2004’ ten itibaren özel sektöre geçerek kariyerinde yeni bir sayfa açan YALÇIN; Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden Doğan Holding’te üst düzey yönetici olarak çalıştı.

INTELSAT, EUTELSAT, ITU, WTO gibi çeşitli uluslararası kuruluşlarda PTT ve Türk Telekom(TT)’u temsilen, bazı uydu ve fiber optik kablo projelerinde Proje Koordinatörü olarak görev aldı.

ÖİB nezdinde GSM Lisans Değer Tespiti, TT Değer Tespit ve Hisse Satış İhale Komisyonu üyeliği, TT Özelleştirme Koordinasyon Birimi Başkanlığı yaptı.

Milli Güvenlik Akademisinde dersler verdi.

2010 yılından itibaren CHP’ de BYKP da ‘’Telekomünikasyon Sektör Raporu’’, “Bilgi Toplumuna Doğru Bilgi ve İletişim Teknolojileri Raporu’’ hazırlanması konularında çalışmalara katıldı.

CHP Ankara İl Başkanlığında’’ Bilişim ve Eğitim’’ den sorumlu Bşk. Yrd,

CHP Genel Merkezinde Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Bşk.Yrd. Danışmanı,

5+1 Proje Koordinatörlüğü,  2014 Yerel Seçimleri Ankara Seçim Koordinasyon Kurulu Proje Grubu Yürütme Sorumlusu olarak görevler aldı.

Sektörde serbest danışman; TOBB Telekomünikasyon Meclis Danışmanı olarak görev yapan Halil YALÇIN; ICT Media Dergisi Danışma Kurulu Üyesi ve yazar olarak da faaliyette bulunuyor.

Ortak Akıl Politika Geliştirme

Sosyal Medya

Bizi takip edin, birlikte daha güçlüyüz...