Clicky

ORTAK AKIL POLİTİKA GELİŞTİRME DERNEĞİ (OAPGD) GELECEK PARTİSİ GENEL BAŞKANI SAYIN AHMET DAVUTOĞLU’NU ZİYARET ETTİ - Ortak Akıl Politika Geliştirme
Ortak Akıl Politika Geliştirme

ORTAK AKIL POLİTİKA GELİŞTİRME DERNEĞİ (OAPGD) GELECEK PARTİSİ GENEL BAŞKANI SAYIN AHMET DAVUTOĞLU’NU ZİYARET ETTİ

Cumhuriyet Halk Partisi ve Demokrat Parti’yi Ziyaret Eden Ortak Akıl Politika Geliştirme Derneği Gelecek Partisini Ziyaret Etti.

Genel Başkan Sayın Davutoğlu Bağımsız Düşünce Kuruluşlarının Türkiye’nin Geleceği Açısından Yaşamsal Önemi Olduğunu Vurguladı.

Ortak Akıl Politika Geliştirme Derneği parlamentoda temsilcisi bulunan Siyasi Partiler, Sivil Toplum Kuruluşları, Sendikalar ile Meslek Kuruluşlarıyla bir araya gelmekte bugüne kadar yaptığı çalışmaları ve bundan sonraki etkinlik ve çalışmalar hakkında bilgi vererek anılan çevrelerle görüş alışverişinde bulunmaya devam ediyorlar.

Daha önce Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu ve Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ı ziyaret eden Ortak Akıl Politika Geliştirme Derneği Siyasi parti ziyaretlerini sürdürüyorlar.

Ortak Akıl Politika Geliştirme Derneği Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri bugün (27.10.2021) Gelecek Partisi Genel Başkanı Sayın Ahmet Davutoğlu’nu ziyaret etti.

Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Enis Tütüncü ve beraberinde Genel Sekreter Dr. Hakan Akbulut, Genel Sekreter Yardımcısı Halil Yalçın Yönetim Kurulu Üyesi Emre Gürkan’dan oluşan Ortak Akıl Politika Geliştirme Derneği heyeti, Genel Başkan Davutoğlu’na Derneğin amacı ve çalışmaları hakkında bilgi sundular.

Görüşmeye Gelecek Partisi Genel Başkan Ahmet Davutoğlu ile birlikte Dış İlişkiler Başkanı Ümit Yardım, Siyasi İlişkiler Başkanı Mustafa Nedim Yamalı, Politika İzleme Kurulu Başkanı Feridun Bilgin, İnsan Hakları Başkanı Serap Yazıcı, Ekonomi Politikaları Başkanı Kerim Rota, İletişim Başkanı Mustafa Mente ve Araştırma Geliştirme ve Bilişim Başkanı Mustafa Bilici katılmışlardır.

Görüşmede Ortak Akıl Politika Geliştirme Derneği Başkanı Sayın Tütüncü hazırlanan dosyayı Sayın Davutoğlu’na sunmuş, Ortak Akıl Politika Geliştirme Derneği olarak Türkiye’nin sorunlarının çözümüne yardımcı olmak için yeni düşünceler ve alternatif politikalar geliştirmek amacıyla insan odaklı bir düşünce kuruluşu olduğunu vurgulamıştır.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu’da görüşmeden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, düşünce kuruluşlarının bağımsız ve özgün düşünce üreten yapılar olması gerektiğini ve üretilecek düşüncelerin uygulanması için siyasal yapılarla birlikte çalışmalarını çok önemsediklerini, bu çerçevede Ortak Akıl Politika Geliştirme Derneği ile her türlü işbirliğine hazır olduklarını dile getirmiştir.

Toplantıda Gelecek Partisi ve Ortak Akıl Politika Geliştirme Derneği arasında işbirliği mekanizması oluşturularak önümüzdeki dönemde bir araya gelinmesi konusunda görüş birliğine varılmıştır.

Ortak Akıl Politika Geliştirme

Sosyal Medya

Bizi takip edin, birlikte daha güçlüyüz...