Clicky

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun - Ortak Akıl Politika Geliştirme
Ortak Akıl Politika Geliştirme

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun

19 Mayıs 1919 tarihi, dağılan ve yok olan bir imparatorluğun külleri içinden çağdaş bir Cumhuriyetin doğuşunu müjdeleyen önemli bir anlam taşımaktadır.

19 Mayıs 1919, Samsun’dan başlayan, Amasya, Erzurum, Sivas, Ankara güzergâhında devam eden, Sakarya, Dumlupınar ve İzmir’de son bulan kutsal yürüyüşün ilk adımı ve başlangıcıdır.

19 Mayıs 1919’da başlayan bu yürüyüş Ankara’da mola vermiş, burada ulusun iradesi TBMM’nde vücut bulmuştur. Önce Meclis sonra da bu meclisin kurduğu ordu, ulusal bağımsızlığı gerçekleştirerek yeni bir devletin oluşmasını sağlamıştır.

Yeni kurulan Türkiye Cumhuriyeti ve onun önderi Mustafa Kemal Atatürk, çağdaş, lâik ve demokratik değerler üzerinde aydınlanma devrimini gerçekleştirmiştir.

Akla ve bilime dayanan ilkeler üstünde kurulan Ortak Akıl Politika Geliştirme Derneğimiz de, bu değerlerin ilelebet korunması ve geliştirilmesi çabası içerisinde olacaktır.

Büyük Atatürk’ün güvendiği ve Cumhuriyeti emanet ettiği gençliğin, her tür olumsuz koşullara karşın, ülkemizi onun gösterdiği çağdaş ve uygarlık düzeyine ulaştıracağına inancımız tamdır.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun

ORTAK AKIL POLİTİKA GELİŞTİRME DERNEĞİ
Yönetim Kurulu Başkanı
Enis Tütüncü

Ortak Akıl Politika Geliştirme

Sosyal Medya

Bizi takip edin, birlikte daha güçlüyüz...