Clicky

YAŞASIN CUMHURİYET – Ortak Akıl Politika Geliştirme
Ortak Akıl Politika Geliştirme

YAŞASIN CUMHURİYET

 

Cumhuriyetimizin 99’uncu yılına ulaşmanın sevinci, heyecanı ve coşkusu içindeyiz.

Ancak ülkemizin siyasi iktidarı, muhalefeti ve tüm yurttaşlarıyla birlikte aynı sevinç, heyecan ve coşkuyu yaşamadığımız gerçeği ile de karşı karşıyayız.

Bu tablo karşısında kutlamanın ötesinde Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği açısından düşünmeye ve nedenlerini sorgulamamız gerekmektedir.

Cumhuriyetimizin 99’uncu yılını kutladığımız bu dönemde yaşamakta olduğumuz sorunların temelinde, ülkemizin Cumhuriyetimizin temel ilkelerinden ve politikalarından uzak bir anlayışla yönetilmesi yatmaktadır.

Daha da vahim olanı ise, Cumhuriyetimizin demokratik laik niteliğinin değiştirilmesi amacına yönelik olarak atılan adımlardır.

Ülkemizin çağdaş ve gelişmiş ülkeler arasında yerini alabilmesi, ülkemizin her bir ferdinin huzurlu, mutlu ve gelecekten umutlu bir şekilde yaşayabilmesinin temel koşulu, Cumhuriyetimizin ilkelerine ve felsefesine dayalı politikalarla yönetilmesine bağlıdır.

99 yıl öncesinde her türlü yokluğa karşılık ayrım gözetmeksizin herkesi kucaklayan politikalarla kadın erkek tüm insanları cehaletin ve sefaletin karanlığından çıkartarak yurttaş olma niteliği kazandıran, hak ve özgürlüklerine kavuşturan ve ülkemizi medeni dünyanın bir üyesi konumuna taşıyan Cumhuriyettir.

Çünkü, 99 yıl önce kurucu önderimiz Mustafa kemal Atatürk’e ve Cumhuriyete inanan bizlerin iki üç kuşak önceki büyüklerimiz kol kola, omuz omuza bilgiyle aydınlandılar, hep birlikte ürettiler ve hakça bölüştüler ve hala bugün coşkuyla söylediğimiz 10’uncu Yıl Marşını yazdılar.

Bugün sahip olduğumuz koşullar 99 yıl öncesine göre çok daha uygundur. Var olan sorunlarımızın çözümü için yapılması gereken, Devrimcilik ilkemiz doğrultusunda Cumhuriyetimizin ilkeleri ve felsefesi temelinde bugünün koşullarına göre politikalar üretmek ve uygulamaktır.

Ortak Akıl Politika Geliştirme Derneği olarak varlığımızın nedeni ve amacımız bu yönde politikalar üreterek ülkemizin ve ulusumuzun aydınlık geleceği için çalışmaktır.

99’uncu yılında Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Cumhuriyetimizi ilan eden kurucu meclisimizin üyelerini ve Demokratik Laik Cumhuriyet yolunda yitirdiğimiz tüm Cumhuriyet Devrimi şehitlerimizi saygıyla ve minnetle anıyoruz.

Yaşasın Cumhuriyet.

 

 

OAPGD YÖNETİM KURULU

Ortak Akıl Politika Geliştirme

Sosyal Medya

Bizi takip edin, birlikte daha güçlüyüz...