Clicky

Ortak Akıl Politika Geliştirme Derneği’nin Parti Liderleri ile Toplantıları Devam Ediyor – Ortak Akıl Politika Geliştirme
Ortak Akıl Politika Geliştirme

Ortak Akıl Politika Geliştirme Derneği’nin Parti Liderleri ile Toplantıları Devam Ediyor

Geçen hafta Demokrat Parti Genel Başkanı ve heyetiyle yapılan toplantıdan sonra bu kez OAPGD Yönetim Kurulu (YK) Başkanı Enis Tütüncü ve beraberindeki bazı Yönetim Kurulu üyeleri dün (28 Mart)  Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile bir araya geldi.

Başkan Tütüncü’ye Genel Sayman Canip Sevinç, Genel Sekreter Yardımcıları Halil Yalçın, Özgün Şimşek ve Ergün Aydoğan eşlik ettiler.

GP Genel Merkezinde gerçekleşen görüşmelere, Genel Başkan Davutoğlu’nun yanı sıra Genel Başkan Yardımcıları Feridun Bilgin, Ümit Yardım ve Dış Politika Danışmanı Sevinç Özcan katıldılar.

OAPGD YK Başkanı Tütüncü, dönemin yoğunluğuna rağmen bir araya gelme imkanı yarattığı için GP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’na teşekkürlerini sunarak, bir önceki toplantıda yapılan çalışmaları Millet İttifakının tüm liderlerine ilettiklerini ve bu toplantıda dört ayrı konudaki çalışma ile seçimlere yönelik önemli bazı konulardaki düşünce ve önerilerini paylaşmak istediklerini belirtti. Öte yandan Tütüncü “Seçim ve Sandık Güvenliği / Sandık Kurulu Üyeleri ile Müşahitler için El Kitapçığı”mızı Genel Başkan Davutoğlu’na sunmak istediğini dile getirdi.

Tütüncü toplantıda OAPDG’ nin çalışmalarına devam ettiğini özellikle alternatif politikalar yönünde raporlar hazırladığını, bu çalışmaların Hükümet Programının oluşturulmasına katkı yapabileceğini özellikle vurguladı.

GP Genel Başkanı Davutoğlu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek heyetin geçen yılki ziyaretlerinde düşünce kuruluşlarının Türk siyasi hayatında önemli roller oynadığını dile getirdiğini bugün de aynı düşünceler içinde olduğunu yinelemek istediğini belirtti.

Genel Başkan Davutoğlu Millet İttifakının ülkenin sorunlarını çözmede kararlı olduğunu, bu konuda Millet İttifakı liderleri arasındaki tam mutabakatın mevcudiyetini dile getirdi.

Toplantı sonunda GP ve OAPGD arasında düzenli ve sürekli istişarelerin devam etmesi yönünde karşılıklı irade beyanında bulunuldu

Ortak Akıl Politika Geliştirme

Sosyal Medya

Bizi takip edin, birlikte daha güçlüyüz...