Clicky

Ortak Akıl Politika Geliştirme Derneği’nin (OAPGD) Yurtdışında Tanıtım Çalışmaları Sürüyor - Ortak Akıl Politika Geliştirme
Ortak Akıl Politika Geliştirme

Ortak Akıl Politika Geliştirme Derneği’nin (OAPGD) Yurtdışında Tanıtım Çalışmaları Sürüyor

Geçtiğimiz ay Almanya’da “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” münasebetiyle düzenlenen bir sivil toplum etkinliğinde yer alan OAPGD, bu kez Yönetim Kurulu (YK) Başkanı Enis Tütüncü’nün , Almanya’da kain Hildesheim Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından düzenlenen ve yurtdışındaki bazı sivil toplum kuruluşlarının da katıldığı online bir konferansta tanıtıldı.

Online Konferans’ta OAPGD masaları ve çalışmaları hakkında bilgi veren, Derneğin projelerini anlatan YK Başkanı Tütüncü Hildesheim Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Fatma Anders’in Türkiye’deki son gelişmelerle ilgili sorularını yanıtladı.

Toplantıya katılan OAPGD Genel Sekreteri Dr. Hakan Akbulut da vaki sorulara cevaben Derneğin yurtdışı ile ilgili konularına değindi, Türkiye’deki göçmen ve sığınmacılarla ilgili çeşitli görüş ve bilgiler aktardı.

Toplantıya yurtdışından ve yurtiçinden çok sayıda katılan, mesaj iletenlerin yanısıra  OAPGD’den  Genel Sekreter Yardımcıları Ayşe Jale Ağırbaş, Canip Sevinç, Halil Yalcın, YK Üyesi Prof. Fatih Özcan , Yayın Kurulu Başkanı Tevfik Kızgınkaya , Ümit Işık ve Köksal Özenç katıldılar.

Toplantıya gösterilen ilgi nedeniyle 2022’de benzer bir toplantının tekrar düzenlenmesi ayrıca kararlaştırıldı.

Ortak Akıl Politika Geliştirme

Sosyal Medya

Bizi takip edin, birlikte daha güçlüyüz...