Clicky

Ortak Akıl Politika Geliştirme Derneği Yurtdışı ve Uluslararası Temas ve Çalışmalara Hız Veriyor - Ortak Akıl Politika Geliştirme
Ortak Akıl Politika Geliştirme

Ortak Akıl Politika Geliştirme Derneği Yurtdışı ve Uluslararası Temas ve Çalışmalara Hız Veriyor

Yurtiçinde olduğu kadar yurtdışı ve uluslararası alanda da çalışma ve faaliyetlere özel önem atfeden Ortak Akıl Politika Geliştirme Derneği (OAPGD ) ilk yurtdışı faaliyetini “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” münasebeti ile, uluslararası bir kadın örgütü olan ve Türkiye’de de örgütlenmesi bulunan Uluslararası Soroptimist Derneği’nin Düsseldorf’ta düzenlediği uluslararası etkinliğe katılarak gerçekleştirdi.

Derneği temsilen etkinliğe katılan Genel Sekreter Dr. Hakan Akbulut; OAPGD’nin kadına yönelik her türlü şiddete karşı mücadele kararlılığında olduğunu, bunun uluslararası bir etkinlikte dile getirilmesinin önem arzettiğini, OAPGD’nin; önümüzdeki dönemde de her alanda cinsiyet eşitliğinin gerekliliği ve önemi ile ilgili çalışmaları sürdüreceğini belirtti.

OAPGD’nin yurtdışı ve uluslararası çalışmaları çerçevesinde, Yönetim Kurulu Başkanı Enis Tütüncü de , yurtdışındaki Türklere yönelik olarak Aralık ayı içerisinde bir online bilgilendirme ve OAPGD’ni tanıtım programına katılacaktır.

Aralık ayında OAPGD’nin ayrıca, Türkiye’de temsilciliği bulunan bazı uluslararası sivil toplum kuruluş temsilcileri ile de bir araya gelme yönünde çalışmaları olacaktır.

İlk genel kurulunu yaklaşık sekiz ay önce gerçekleştiren ve sekiz aydır kurumsallaşma ve Dernek tanıtım çalışmalarına yoğunlaşan OAPGD, bu süre içerisinde yayınladığı rapor ve makalelerde de Türk kamuoyunun dikkatini hızla çekmeye başlamıştır.

Bir düşünce kuruluşu olarak faaliyet gösteren OAPGD, çalışmalarını yedi masa çerçevesinde (Demokratikleşme Masası, Ekonomi Masası, Sektörel Öncelikler Masası, Sosyal Politikalar Masası, Güçlü Toplumsal Yapı Masası, Çevre Kentleşme ve Kalkınma Masası, Dış İlişkiler Masası) bağımsız bir konumda sürdürmektedir.

Ortak Akıl Politika Geliştirme

Sosyal Medya

Bizi takip edin, birlikte daha güçlüyüz...