Clicky

Ortak Akıl Politika Geliştirme Derneği (OAPGD) Heyeti Demokrat Parti (DP) Genel Merkezi’nde görüşmelerde Bulundu – Ortak Akıl Politika Geliştirme
Ortak Akıl Politika Geliştirme

Ortak Akıl Politika Geliştirme Derneği (OAPGD) Heyeti Demokrat Parti (DP) Genel Merkezi’nde görüşmelerde Bulundu

 OAPGD Yönetim Kurulu (YK) Başkanı Enis Tütüncü ve beraberindeki OAPGD heyeti dün (22 Mart) Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ı ziyaret etti.

YK Başkanı Tütüncü’ye Genel Sekreter Dr. Hakan Akbulut, Genel Sayman Canip Sevinç, Genel Sekreter Yardımcıları Halil Yalçın, Özgün Şimşek ve Ergün Aydoğan eşlik ettiler.

DP Genel Merkezinde gerçekleşen görüşmelere, Genel Başkan Uysal’ın yanı sıra DP Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt ve DP Genel Sekreteri Dr. Serhan Yücel de katıldılar.

OAPGD Yönetim Kurulu Başkanı Tütüncü, bu yoğun dönemde bir araya gelme imkanı yarattığı için DP Genel Başkanı Gültekin Uysal’a candan teşekkürlerini ileterek, son ziyaretimizden bu yana, DP’nin ilgi duyduğu yolsuzluk konusu da dahil birçok konuda hazırlanan çalışmaları ve raporları, OAPGD ile birlikte çalışma arzusu içinde olan Millet İttifakının tüm liderlerine iletildiğini, bu ziyaret vesilesi ile de dört ayrı konudaki çalışmayı ve “Seçim ve Sandık Güvenliği / Sandık Kurulu Üyeleri ile Müşahitler için El Kitapçığı”mızı Genel Başkan Uysal’a sunmak istediğini dile getirdi.

Yönetim Kurulu Başkanı Tütüncü görüşmede ayrıca bir düşünce kuruluşu olarak seçimler sonrasında ihtiyaç duyulması halinde OAPGD tarafından farklı alanlarda çalışmalar yapılabileceğini, alternatif politikalara yönelik bilimsel raporlar hazırlanabileceğini ayrıca belirtti.

DP Genel Başkanı Uysal da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek düşünce kuruluşlarının çalışmalarına büyük önem verdiklerini, OAPGD’nin çalışmalarını çok yararlı gördüklerini, seçimlerden sonra da OAPGD’nin çalışmalarına ihtiyaç duyulacağını dile getirdi.

Genel Başkan Uysal görüşmede ayrıca,Türkiye’nin büyük ve gelenekleri olan bir devlet olduğunu, mevcut sıkıntıların  ve zorlukların kısa sürede  Millet İttifakı’nın dirayetli  yönetimi ile aşılacağını vurguladı.

Görüşmede ayrıca seçim sonrası oluşacak yeni döneme ilişkin fikir alışverişinde bulunuldu ve yeni dönemde ülkenin mevcut sıkıntı ve zorluklarını aşmada gündeme gelebilecek çalışmalar ve alternatif politikalar değerlendirildi.

Ortak Akıl Politika Geliştirme

Sosyal Medya

Bizi takip edin, birlikte daha güçlüyüz...