Clicky

OAPGD Olarak, Erzurum’da Sn. İmamoğlu’na Yapılan Saldırıyı Şiddetle Kınıyoruz. – Ortak Akıl Politika Geliştirme
Ortak Akıl Politika Geliştirme

OAPGD Olarak, Erzurum’da Sn. İmamoğlu’na Yapılan Saldırıyı Şiddetle Kınıyoruz.

KAMUOYUNA ÇAĞRIMIZDIR

Seçimler bir toplumun demokratik olgunluğunun en önemli göstergelerinden birisidir.
Seçimleri her ne pahasına olursa olsun kazanma uğruna toplumsal yapının ortak değerlerine zarar verecek ve bu değerleri aşındıracak söylemlerden ve eylemlerden kesinlikle kaçınmak gerektiğini düşünüyoruz.
Zira seçimlerin bir başına amaç değil demokrasinin ve toplumsal barışın sağlanmasında bir araç olduğu unutulmamalıdır.
Toplumun siyah-beyaz veya ne ad altında olursa olsun ayrıştırarak safları sıklaştırarak siyasi rant elde etme çabaları uzun vadede toplum barışına zarar verecektir.
Toplumsal barışı ve ortak milli duygularını kaybeden toplumların huzuru bulması mümkün değildir.
Bu nedenle seçim kazanma odaklı politikaların belirlenmesinde ayrıştırıcı değil birleştirici ve Türkiye’nin esenliğine yönelik ortak hedefe yönelik söylemlere ağırlık verilmesi ve dış müdahalelere zayıf kanalların oluşturulmaması gerekmektedir.
Hepimiz biliyoruz ki ülkemiz, stratejik ve jeopolitik açıdan tüm dünyanın gözlerinin üzerinde olduğu bir coğrafyadadır. Bu açıdan milli hassasiyetlerin yüksek tutulması yanında Ulu Önderin “yurtta sulh, cihanda sulh” anlayışı ilke edinilerek iyi ilişkilerin ve toplumsal barışın devamı sağlanmalıdır.
Neticede “her şeye rağmen” seçimleri kazanmaya odaklı yaklaşımlar sorunların çözümünü sağlamada yeterli olmayacak, hatta sorunların büyümesine neden olacaktır.
Tüm partiler, yapılacak seçimleri her ne pahasına olursa olsun kazanılacak bir kale olarak görmek yerine iktidarıyla muhalefetiyle seçimin ertesinde yüzü gülen bir halkı kazanmanın, daha huzurlu ve güçlenmiş toplum yaratmanın bir fırsatı olarak görmelidir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Ortak Akıl Politika Geliştirme

Sosyal Medya

Bizi takip edin, birlikte daha güçlüyüz...