Clicky

ATA' mızı Saygıyla ve Sevgiyle Anıyoruz - Ortak Akıl Politika Geliştirme
Ortak Akıl Politika Geliştirme

ATA’ mızı Saygıyla ve Sevgiyle Anıyoruz

Bugün 10 Kasım 2021. Atatürk’ün 83. Ölüm yıldönümü. Onu her zamanki gibi sevgi ve saygıyla, minnetle, özlemle anıyor ve arıyoruz.
Dünyada ilk kez zaferle sonuçlanmış bir antiemperyalist savaşın komutanı, lâik ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, cumhuriyetimizin ilk cumhurbaşkanı, Lâtin alfabesinden miladi takvime, Medeni Kanun’dan, kılık kıyafete uzanan Türkiye’nin çağdaş dünya ile uyumunu sağlayan bir devrimci olarak anıyoruz.
Yurdun dört bir köşesinde kara tahtanın başında halkına okuma yazma öğreten başöğretmen, dünya çevre sorunlarından habersizken bir ağaç dalını kesmemek için köşkünü yürüten bir çevreci, dünyanın en ileri ülkelerinden önce kadınlara seçme-seçilme hakkı tanıyan bir kadın hakları ve soykırımdan kaçan bilim adamlarına kucak açan insan hakları savunucu olarak arıyoruz.

Atatürk akılcılığı bir dünya görüşü olarak ortaya koyduğu, bilimi kendine rehber edindiği ve aydınlanma yolunda ilerlediği için ulusuna rehber olmuştur.
Tam bağımsızlık, çağdaş, lâik ve demokratik bir düzen Atatürk’ün olmazsa olmazıdır.

20. Yüzyıl başında tüm mazlum milletlere umut ve bayrak olan, dağılan imparatorluğun külleri içinden bir Cumhuriyet yaratan Mustafa Kemal Atatürk’ü unutulmaz yapan bu ilkelerdir.
“Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır. Ama Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar olacaktır” diyen Atamız, günümüzde yaşanan her türlü olumsuzluğa karşı söylediği şu sözler de çalışmalarımıza ışık tutuyor: “Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.”

Cumhuriyetimizin yılmaz bekçileri, Ortak Akıl Politika Geliştirme Derneği üyeleri olarak aramızdan ayrılışının 83. Yıldönümünde Atatürk’ü anlıyor, düşüncülerini özümsüyor, ülkemiz ve milletimizin geleceği için ilkeleri doğrultusunda bıraktığı esere, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne, sonsuza kadar sahip çıkacağımıza söz veriyoruz.

Ortak Akıl Politika Geliştirme

Sosyal Medya

Bizi takip edin, birlikte daha güçlüyüz...