Clicky

ACIMIZI PAYLAŞIYORUZ – Ortak Akıl Politika Geliştirme
Ortak Akıl Politika Geliştirme

ACIMIZI PAYLAŞIYORUZ

 

6 Şubat 2023 saat 04:17’de Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi merkezli ve saat 13.24 te Kahramanmaraş Elbistan merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğünde iki ayrı deprem 10 ilimiz ve çevresinde büyük felakete neden olmuştur ve bu bölgede bulunan herkes halen bu felaketi doğrudan veya dolaylı yaşamaya devam etmektedir.

Cumhuriyet tarihimizin belki de en büyük felaketi olarak adlandırılabilecek bu deprem sonrasında tüm halkımızın ortaya koyduğu yardım ve dayanışma anlayışı her şeyin üstündedir.

Bu depremle ilgili konuşulması gereken, ders alınması gereken ve değerlendirilmesi gereken çok şey vardır ancak o gün bugün değildir.

Gün gücümüzü birleştirme, gün yaralarımızı ayrıştırmadan birlikte sarma, gün canlarımıza ulaşmak günüdür.

Bu felaketle bir deprem ülkesi olduğumuz gerçeğinin kabul edilmesi ve bir deprem ülkesi olarak yapılması gereken tüm yasal ve hukuki çalışmaların tamamlanması elzemdir. Ancak bu şekilde gelecekte benzer felaketlerin önüne geçilebilir.

Ortak Akıl Politika Geliştirme Derneği olarak üyelerimiz arasında başlattığımız yardım kampanyasının yanı sıra   afetzedelere her türlü yardıma hazır olduğumuzu bildirir, hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar dileriz.

 

Saygılarımızla

 

ORTAK AKIL POLİTİKA GELİŞTİRME DERNEĞİ

https://ortakakil.org.tr/

 

 

Ortak Akıl Politika Geliştirme

Sosyal Medya

Bizi takip edin, birlikte daha güçlüyüz...