Clicky

Dünya Çevre Günü Kutlu Olsun – Ortak Akıl Politika Geliştirme
Ortak Akıl Politika Geliştirme

Dünya Çevre Günü Kutlu Olsun

Günümüzün ‘hızlı’ dünyasında her şey hızla ilerlemekte, dünya nüfusu, üretim, tüketim, teknoloji, özellikle de 1970’lerde başlayan çevre sorunlarımız.
Diğer yandan, bu hızla değişen dünyada, az ya da çok hemen her konu birbiri ile ilintili hale geldi ve çevre sorunlarımız iklim krizi ile birlikte dünyamızın, yani şu ana kadar evrende bilinen tek yaşanabilir mekanın, en önemli sorunu oldu. Başta enerji tüketimimiz ve bunun sera gazları üretimine etkisi, su tüketimimiz ve sularımızın kirlenmesi, toprağımıza ve özellikle de tarım, orman ve mera alanlarına yaptığımız olumsuz etkiler, hava kirliliği ve sağlığımıza doğrudan etkisi ve gürültü kirliliği günümüzün başlıca çevresel sorunları. Dünyamız, 8 milyarı aşan insan nüfusunu ve mevcut tüketim alışkanlıklarımızın getirdiği çevresel sorunları taşımakta artık oldukça zorlanmaktadır.
Ortak Akıl Politika Derneği olarak, üzerimize düşen en önemli konulardan biri olan çevrenin korunmasında, dernek olarak doğru politikaların geliştirilmesi konusunda ülkemiz ve insanlığa karınca kararınca katkıda bulunmaktayız.
Dünyamızı korumak ve temiz tutmak adına 5 Haziran Dünya Çevre gününü kutlar, hepimiz ve gelecek kuşaklar için daha yaşanabilir, temiz ve barış dolu bir dünyada yaşama dileğimizi yineleriz.

Ortak Akıl Politika Geliştirme

Sosyal Medya

Bizi takip edin, birlikte daha güçlüyüz...